Polyesterová textilie 50d skládacího koše na prádlo

- Sep 30, 2019-

Polyesterová tkanina je druh textilního textilního oděvu používaného v každodenním životě. Jeho největší výhodou je dobrá odolnost proti vráskám a zachování tvaru. Je proto vhodný pro výrobu outdoorových předmětů, jako jsou kabáty, tašky a stany, každodenní potřeby, jako jsou koše na prádlo, koše na sušení, vyskakovací koše a tak dále. Špinavý koš na prádlo v naší továrně používá polyesterovou síťovinu 50D, která je skládací, odolná proti vráskám, elastická a pružná.


1. Polyesterové tkaniny mají vysokou pevnost a odolnost, takže jsou trvanlivé, odolné proti vráskám a žehlící.

2. Polyesterové tkaniny mají špatnou hygroskopičnost, dusivé pocity v létě, statickou elektřinu v zimě a ovlivňující pohodlí. Po praní je však snadné je sušit a pevnost za mokra se sotva snižuje. Nedeformuje se a má dobrou pratelnost a možnost nošení.

3. Polyester je nejlepší tepelně odolná textilie ze syntetických tkanin. Má termoplasticitu a lze jej vyrobit z skládaných sukní s dlouhými záhyby.

4. Odolnost polyesterové textilie vůči světlu je lepší než odolnost textilie z přírodních vláken s výjimkou akrylových vláken. Zejména v zadní části skla je odolnost proti slunci velmi dobrá, téměř stejná jako akrylová vlákna.

5. Polyesterové tkaniny mají dobrou chemickou odolnost. Kyseliny a zásady jej do značné míry nezničí a nebojí se plísní a mol.aplikace


Polyester se široce používá v oděvních a průmyslových výrobcích. Polyesterová vlákna zpomalující hoření mají díky své trvalé retardaci hoření širokou škálu aplikací. Kromě nezastupitelné role průmyslových textilií, interiérové výzdoby budov, interiérové výzdoby vozidel hrají také řadu rolí v oblasti ochranných oděvů. Podle národních standardů ochranných oděvů nehořlavých, hutních, lesnických, chemických, ropných, požárních oddělení by měla být používána nehořlavá ochranná oděvy. Počet lidí v Číně, kteří by měli používat ochranný oděv s nehořlavou úpravou, je přes milion. Tržní potenciál ochranných oděvů zpomalujících hoření je obrovský. Kromě čistě nehořlavého polyesteru může také vyrábět nehořlavé, vodotěsné, olej odpuzující, antistatické a další multifunkční výrobky podle zvláštních požadavků uživatelů. Například nepromokavé a olej odpuzující povrchové úpravy u nehořlavých polyesterových tkanin může zlepšit funkčnost oděvů zpomalujících hoření; nehořlavé polyesterové a vodivé vlákna jsou protkány za vzniku antistatických nehořlavých látek; vlákna zpomalující hoření a vysoce výkonná vlákna jsou protkána za účelem výroby vysoce účinných tkanin zpomalujících hoření; nehořlavá vlákna se mísí s bavlnou, viskózou a jinými vlákny. Spřádání, pro zlepšení pohodlí ochranného oděvu při současném snížení sekundárních popálenin.